Продавець MMF розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
2637 відгуків
MMF
Фільтри
Ціна
Розмір
Графік роботи
  • Понеділок
    08:0018:00
  • Вівторок
    08:0018:00
  • Середа
    08:0018:00
  • Четвер
    08:0018:00
  • Пʼятниця
    08:0018:00
  • Субота
    08:0014:00
  • Неділя
    Вихідний
Контакти
+380 (63) 639-06-36
MMF
Юлія
Харків, Україна
zakazmmf@ukr.net+380636390636

Меблеві петлі

Існує безліч видів петель з різним функціональним призначенням, що дозволяє кріпити фасад під різними кутами та різним «нахлестом» на корпус шаф та всередину корпусу. Розглянемо основні види меблевих петель з фото, що використовуються для ДСП, МДФ та масиву.

 

Види меблевих петель за конструкцією

 

Петель, навісів, що використовуються для кріплення дверцят до короба шафи або тумби, існує безліч. В основному в сучасному меблевому виробництві використовують чотиришарнірні петлі, що дозволяють регулювати фасад відразу в трьох площинах: вище нижче, ліворуч/праворуч, до фасаду/від фасаду. Всі вони складаються з двох частин, що з'єднуються між собою – чаші з коліном і планки у відповідь. Нерідко планку у відповідь називають кріпильною або монтажною. У цій статті йтиметься саме про чотиришарнірні петлі. Інші види меблевих петель можна поєднати в одну велику групу як «безчашні».

декоративные петли

Насамперед, це всім відомі за кріпленням міжкімнатних дверей і фасадів у старих меблях рояльні, карткові, штирьові, п'яточкові петлі. У сучасних меблях вони використовуються рідко. Наприклад, рояльні, карткові та врізні петлі можуть служити для кріплення стільниць до бази, рухомих ніжок у мтолах-книжках. Для звичайних шаф використовують латунні декоративні петлі як додатковий декор.

петля поршневая

Накладні петлі, що не потребують свердління фасаду. Здорово рятують, коли товщина матеріалу, обраного для фасаду, не дозволяє встановити (врізати) чотиришарнірну петлю - через глибину чаші. Недолік таких петель один – жорстке кріплення, що не допускає регулювання у трьох площинах, як у чотиришарнірних.

петля для алюминиевых рамок

Петлі для кріплення специфічних фасадів. Наприклад, збірні фасади із алюмінієвої рамки різної ширини встановлюються на спеціальні петлі – придбати їх можна разом із профілем. Зверніть увагу, що як і звичайні чотиришарнірні петлі, вони можуть бути накладними і внутрішніми, призначеними для кутових шаф 45, 135, 180 градусів і фасадів, що закривають півторця корпусу. Види чотиришарнірних меблевих петель За конструкцією, по тому, як чаша з коліном скріплена з планкою у відповідь, чотиришарнірні меблеві петлі можуть бути трьох видів: Slide-on-частини петлі вставляються один в одного і з'єднуються за допомогою гвинта, що фіксує, має спеціальні насічки, завдяки яким навіть в ослабленому стані він надійно «тримає» з'єднання. Цей вид петель є найпоширенішим.

мебельная петля slide-on

Clip-on - частини петлі з'єднуються простим замиканням, безгвинтовим способом. Фасад можна зняти та встановити без використання будь-яких інструментів – достатньо потягнути за клямку. Петлі clip-on називають петлями швидкого монтажу.

мебельная петля clip-on

Key-hole - на плечі чаші з коліном є отвір, що нагадує за формою key hole - замкову щілину. Кріплення плеча і планки здійснюється за рахунок пропускання головки гвинта, що фіксує, крізь цей отвір.

мебельная петля key-hole

Незалежно від конструкції, всі перераховані вище види діляться відповідно до свого призначення і способу монтажу – який фасад використовується в меблів і яким чином він кріпиться до корпусу. Петлі 90 градусів *Позначення 90 градусів в даному випадку умовно служить для маркування петель, що відкриваються під прямим кутом. Насправді, хід дверцят дещо більший, досягає порядку 105-120 градусів при відкритті. Деякі виробники та продавці фурнітури можуть маркувати цей вид не «петля 90», а, наприклад, «петля 110» – жодної помилки тут немає.

накладная мебельная петля

 

Накладна (зовнішня) петля 90 градусів відрізняється прямим «плечем», без вигину. Використовується для фасадів, що повністю закривають торці бічних стінок корпусу (без урахування технологічного зазору, що може становити 1-5 мм).

полунакладная мебельная петля

 

Напівнакладна (серединна, напівзовнішня) петля 90 градусів, плече чаші з коліном можна відрізнити по вигину середньої величини. Використовується рідко. Наприклад, в кухонних дворядних горизонтальних шафах для кріплення нижніх дверцят і в тристулкових гардеробах для кріплення серединного фасаду.

вкладная мебельная петля

 

Вкладна (внутрішня) петля 90 градусів відрізняється великим вигином на «плечі», завдяки якому здійснюється винесення вкладних дверцят при відкриванні за межі корпусу. Використовується рідко. Наприклад, в офісних меблях, в яких корпус зроблений з потовщеного ДСП 22 мм і внутрішній фасад підкреслює цю деталь.

прямая штольная петля

 

Пряма (штольна) петля для фальш-панелей призначена для кріплення фасаду до боковини, яка знаходиться в тій же площині. Найчастіше використовується у кутових кухнях, при використанні відповідного кутового модуля миття.

петля трансформер 165 градусов

 

Карусельна (краб, крокодил, трансформер) петля 165 градусів впізнавана за характерною складною формою коліна чаші, завдяки якій забезпечується розгорнуте відкриття дверцят відносно корпусу – практично до 180 градусів. Також може бути накладною, напівнакладною та вкладною. Відрізняється формою плеча.

мебельная петля краб/крокодил

Види кутових петель

мебельная петля угловая 30 градусов

 

Кутова петля 30 градусів «притискає» фасад, розташований під кутом 90+30 градусів щодо корпусу. Використовується найчастіше в скошених торцевих шафах кухонних гарнітурів чи гардеробах. Кут установки – 120 градусів. Деякими виробниками маркується кутом установки, тобто. називається петля 120 градусів.

мебельная петля угловая 45 градусов

 

Кутова петля 45 градусів використовується в трапецієподібних одностулкових і двостулкових шафах – наприклад, кухонних або гардеробних. Аналогічно попередньому вигляду може називатися по куту установки - петля на 135 градусів.

мебельная петля угловая 135 градусов

 

Кутова петля 120-135 градусів найчастіше служить з'єднанням двох фасадів, скріплених між собою під прямим кутом в 270 градусів, що відриваються «гармошкою». В даному випадку до корпусу дверцят без ручки кріпиться на карусельну петлю з попередньої категорії.

мебельная петля угловая отрицательного открывания

 

оловні петлі з негативним кутом відкривання використовуються дуже рідко, через конструктивні особливості: торцеві шафи, як правило, служать закінченням ряду меблів і відкривати дверцята зручніше з іншого боку. Але бувають проекти, в яких доцільніше реалізувати протилежне рішення. На фото наведено основні види меблевих петель стандартного типу, без доводчиків, що забезпечують плавне закривання. Петлі з доводчиками класифікуються аналогічно – залежно від типу фасаду та кута установки щодо корпусу. Відрізняються зовні від стандартних тільки формою плеча, всередину якого вбудований спеціальний механізм, що амортизує рух. Також доводчик може бути не вбудованим, а накладним – як, наприклад, пропонує такий виробник, як Blum. Але основна маса пропозицій на ринку все ж таки не передбачає можливості вдосконалення. Тому якщо ви налаштовані встановлювати фасади з плавним закриванням, без подразнюючого стуку, купуйте фурнітуру з доводчиками відразу. Щоправда, і коштує вона дещо дорожче.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner